Vaska kodes un to kāpuru ekstrakts

Vaska kodes un to kāpuru ekstrakts

Biškopībā vaska kodes un to kāpurus iznīcina un tikai retais biškopis zina to ārstnieciskās īpašības.
Kāpuri sagremo vasku, tāpēc tautas medicīnā jau no 17 gs. vaska kodes kāpurus izmanto tuborkolozes ārstēšanā, jo to fermenti izšķīdina šīs slimības izraisītājus – mikobaktērijas vaska apvalku. Šo feneomenu 19gs. pētīja izcils krievu fiziologs un imunologs Dr. I. Mečņikovs. Viņš konstatēja, ka mikobaktēriju apvalku spēj noārdīt izvilkumi tikai no jauniem, pilnīgi attīstītiem kāpuriem, bet veciem, iekūņošanai gataviem tādas spējas nav.

Dr. I. Mečņikova darbs pamudināja vairākus zinātniekus un mediķus pievērsties vaska kodes kāpuru pētīšanai.
Piemēram, profesors S. Meteļņikovs ir pierādījis šī kaitēkļa izturību pret tuborkalozes, mēra un difterijas izraisītājiem. Slavenais MAskavas ārsts un homoeopāts S. Muhins ilgus gadus strādāja ar vaska kodes kāpuru ekstraktiem, bieži papildinot tos ar vairāku ārtsniecisko augu izvilkumiem. Viņš pats jaunībā slimoja ar tuborkelozi un izdzīvoja, tikai pateicoties šīem ekstraktiem. 1961. gadā viņš izstrādāja komplekso preperātu VITA, kas veicināja tuborkolozes ārstēšanu un sirds muskuļu atjaunošanu pēc miokarda infarkta.

  • Biofizikas institūtā kontatēja, ka vaska kožu kāpuru ekstraktā atradās – brīvās aminoskābes, monosaharīdi un disaharīdi, nukleotīdi, taukskābes, vairāki makro un mikroelementi, kā arī bioloģiski aktīvas vielas, ko sintizē bites un citi savienojumi.

A. Ņikuļins apstiprināja S. Muhina novērojumus un pierādīja, ka preperāts ir bioloģiski ļoti aktīvs un maztoksisks, stabils glabāšanā un neizraisa nevēlamas blakus parādības.

Pētījumos klīnikā tika konstatēts, ka preperāts dod labu efektu hronisku bronhu un plaušu slimību un tuborkolozes ārstēšanā, kad parastā ārstēšana ar antibiotikām un ķīmiju nav efektīva. Konstatēta arī organiskam imunitātes paaugstināšanās. Sporta zinātniskās pētniecības institūtā Maskavā eksperimentos ar labi trenētiem velosipēdistiem noskaidrojās, ka vaksa kodes ekstrakts paaugstina muskuļu spēku, organisma izturību un tas darbojas kā antistresa līdzeklis.

Tā kā mūsdienu sportā kā dopingu nereti lieto anaboliskos steroīdus, kas ne tikai veicina muskuļu masas palielināšanos, bet ļoti negatīvi ietekmē centrālo nervu sistēmu, priekšdziedzeri un dzimumdziedzerus, vaska kodes kāpuru ekstrakts varētu palīdzēt sportistu veselības normalizēšanā.

Avots: Pēc žurnāla “Pčelovodstva” materiāliem, pubilkāciju sagatvojusi Dr. agr. Agnese Nollendorfa

Rakstam ir informatīvs raksturs. Pirms lietošanas konsultējieties pie sava apiterapeita.

Praktizējošie apiterapeiti Latvijā: Maruta Solvita Naudiņa un Ilona Radziņa, (vairāk informācijas meklējiet internetā).

Leave a comment:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *