Tranu peru homogenāts

Tranu peru homogenāts

Tranu peru homogenāts ir īpašs bioloģiski ļoti aktīvs produkts, kuru iegūst no bišu tranu periem. Par tranu homogenātu, kā spēcīgu biostimulatoru jau zināja senajā Ķīnā (1). Japānā tranu perus izmanto kā specifisku pārtikas piedevu, fasē speciālā tarā un pārdod. Pēc tam tos novāra, cep, konservē un uzskata par vērtīgu delikatesi.

Tranu homogenātam ir līdzības ar peru pieniņu, bet ir arī būtiski atšķirīga izcelsme un lielāks fermentu un hormonu līmenis. Abi produkti svaigā veidā ātri bojājas, tāpēc tie ir ātri jāpārstrādā vai jāsasaldē. Parasti ir pieejams saldēts tranu homogenāts, spirta ekstrakts, medus maisījums.

Tranu homogenāta sastāvs (2)

– Olbaltumvielas 10-20%

– Ogļūdeņraži 1-5.5%

– Glikoze 3.16-5%

– Fruktoze līdz 0.54%

– Saharoze līdz 0.5%

– Lipīdi, lipoīdi līdz 10%

– Piesātinātās taukskābes 45%

– Monopiesātinātās taukskābes 27.5%

– Aminoskābes 11.4%

– Mikroelementi K, Na, Ca, P, Mg, Fe, Mn, Zn, Cu, Cr, Ni, Ag, Au

– Vitamīni A, E, D, B1, B2, B3, B6

– Bišu hormoni

– Fermenti

– Biogēnie amīni

– Citas bioloģiski aktīvas vielas

Tranu homogenāts ir efektīvs organisma atveseļotājs. Tas ir piesātināts ar hormoniem un vitamīniem, lai gan nav hormonu aizvietotājs. Šie hormoni palīdz atjaunot endokrīnās sistēmas normālu darbību. Šajā produktā ir vesela virkne dabīgo hormonu: testosterons, progesterons, estradiols. Attiecīgie hormoni nejauc hormonālos līdzsvarus, bet stimulē endokrīno sistēmu, atjauno sēklinieku funkcijas, stimulē organisma atjaunināšanu, sekmē asinsspiediena normalizēšanu, stimulē bioķīmisko procesu atjaunošanos prostatā, palielina darba spējas, atjauno dzimumfunkciju vīriešiem.

Glutamīnskābe, glicīns, acetilholīns veicina nervu sistēmas darbības normalizēšanos, stimulē galvas smadzeņu darbību, uzlabo miegu un apetīti.

Tranu homogenāts satur decēnskābes, sulfidrilsavienojumus, kuri ļauj saistīt skābekļa brīvos radikāļus. Decēnskābju (polinepiesātinātās taukskābes) koncentrācija tranu homogenātā ir pat lielāka nekā bišu māšu peru pieniņā. Polinepiesātinātās taukskābes mazina risku saslimt ar aterosklerozi, uzlabo asinsriti, ir kardioprotektors (aizsargā sirds muskuli), mazina iekaisuma procesus organismā. Arī sulfidrilsavienojumu, fermentu, estradiola, progesterona koncentrācijas tranu homogenātā ir augstākas kā bišu māšu peru pieniņā.

Tranu homogenātā ir augsta fitosterīnu (kamposterīns, β-sitisterols, stigmasterīns, 5-hidroksi-sitosterols) koncentrācija. Fitosterīni ir antioksidanti ar izteikti imūnstimulējošu darbību; mazina sirds išēmiskās slimības, resnās zarnas, prostatas, piena dziedzeru, kuņģa, plaušu vēža riskus.

Galvenie tranu homogenāta izmantošanas gadījumi (2)

– Endokrīnās sistēmas problēmas;

– Hormonālie traucējumi sievietēm un vīriešiem neauglības gadījumā;

– Sēklinieku funkciju traucējumi, zema dzimumtieksme;

– Organisma atjaunināšana;

– Neirozes un depresijas;

– Gremošanas sistēmas problēmas;

– Infekcijas un alerģijas;

– Imunitātes problēmas;

– Ādas slimības;

– Ogļhidrātu un olbaltumu vielmaiņas problēmas;

– Garīgo un fizisko spēju samazināšanās;

– Mugurkaula problēmas;

– Labdabīgie audzēji (lipomas, fibromas, mastopātijas);

– Kosmetoloģijā;

Tranu homogenāts ir rekomendējams pilnīgi visiem, kuri rūpējas par savu veselību, fiziskās formas un prāta spēju saglabāšanu ilgus dzīves gadus; pusaudžiem pārejas periodā; sievietēm menopauzes un grūtniecības laikā.

Tranu homogenāts ir labs veselības uzlabotājs, bet nekādā gadījumā nav mūžīgās jaunības eliksīrs!

Avots: www.dabasdavanas.com

Izmantotā literatūra:

1. Коркуленко И.Т., Большая книга про мед. М., 2017

2. Dr. med Stasytyte Buneviciene D., Lekciju kurss. 2018

Leave a comment:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *