Kritušās bites

Kritušās bites

Pavasarī, pēc pirmā bišu izlidojuma, biškopji tīra savus stropus un savāc kritušās bites.

Bišu ķermenis ietver sevī gandrīz visas vielas kas ir medū, ziedputekšņos, peru pieniņā, propolisā, vaska komponentos (aminoskābes, minerālvielas, vitamīnus, enzīmus, hormonus, piemēram, vielas), un, saprotams, ka tam visam piemīt dziednieciksas īpašības.

Bišu organismā saglabājas arī apitoksīns (bišu inde). Tādējādi pats bišu organisms ir spēcīgs bioloģiski aktīvu vielu apvienojums.

Bišu ķermeņa sastāvā ir arī hitīns, kam ir ļoti interesants ķīmiskais sastāvs: heparīns un heparinoīds, kas nomāc iekaisuma procesus, stabilizē asinsspiedienu, iedarbojas ar ārstējošu iedarbību uz asins sistēmu.

Ir zināms, ka jau izsenis dažādus preperātus ar kritušajām bitēm ir pielietojis tāds zināms romiešu ārsti kā Galēns.

Saskaņā ar pieejamo zinātnisko un praktisko informāciju, šiem apiterapijas preparātiem praktiski nav kontrindikāciju lietošanai: tie neizraisa nopietnas alerģijas un citas blakusparādības, ir salīdzinoši viegli izgatavojamas, uzglabājamas un tiem ir zema pašizmaksa.

Zemāk minētās receptes ir izstrādājuši pieredzējuši apiterapijas ārsti, kuri daudzus gadus tos ir lietojuši ārstēšanai ar lieliem panākumiem.

1. Kritušo bišu novārījums.
Pie prostatas adenomas, pazeminātas imunitātes, seksuālas disfunkcijas, vispārējai organisma stiprināšanai. Ārstēšanas efektivitāte ir diezgan augsta un sastāda 80-90%. Dažreiz ārstēšana var ieilgt uz ilgāku laiku (0,5 – 1 gadi).

Recepte: Lieto izžāvētas un samaltas kritušās bites (10-15 g), pielej 500ml vārīta ūdens, un vāra uz lēnas uguns 40-60 minūtes. Ļauj atdziest istabas temperatūrā 1-2 stundas. Izkāš caur marli. Lai palielinātu filtrāta efektu un uzlabotu garšu, pievieno 2 ēd.k. medu un 1 tējkaroti 20-30% spirta propolisa šķīdumu. Lieto vienu mēnesi tukšā dūšā, iedzerot pa vienai ēdamkarotei 1-2 reizes dienā. Pēc 6 mēnešiem ārstēšanas kursu var atkārtot.

E. A. Ludjanskijs (Ārsts, Neirologs, apiterapeits, Med. Zin. Dokt.)

2. Ārstnieciska ziede no kritušajām bitēm
Lieto pie sāpēm locītavās, muskuļos, pie migrēnas un neiroloģiskām slimībām.
Recepte:
Izgatavo no 3-4 ēdamkarotēm izžāvēta un samalta kritušo bišu pulvera, sajauc ar karstu olīveļļu un pievienojot nedaudz vaska. Uzglabāt ledusskapī. Pirms lietošanas nedaudz uzsildīt.

E. A. Ludjanskijs (Ārsts, Neirologs, apiterapeits, Med. Zin. Dokt.)

3. Kritušo bišu tinktūra uz degvīna bāzes

Tas ir ieteicams, lai stabilizētu asinsspiedienu, pie nieru, sirds un asinsvadu slimībām, pie varikozo vēnu problēmām, pie neiroloģiskakām slimībām, pie dažāda veida noguruma un vielmaiņas traucējumiem, pie aptaukošanās, pie impotences, lai tonizētu organismu un stiprinātu imūnsistēmu.

Recepte:
Emaljētā katlā ieber izkaltētas (var samaltas) kritušās bites un aplej ar 0.5L degvīna un vāra uz lēnas uguns 10 minūtes. Tad atdzesē un ielej tumšā stikla pudelē, ļaujot nostāvēties 10-12 dienas. Ik dienas masu sakratot. Lieto pa vienai tējkarotei dienā.

Rakstam ir informatīvs raksturs. Pirms lietošanas konsultējieties pie sava apiterapeita.

Praktizējošie apiterapeiti Latvijā: Maruta Solvita Naudiņa un Ilona Radziņa, (vairāk informācijas meklējiet internetā).

Leave a comment:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *