Bišu māšu peru pieniņš

Bišu māšu peru pieniņš

Bišu māšu peru pieniņš vēsturiski ir labi zināms kā brīnumains jaunības avots. Pieru pieniņš ir ekskluzīvs un unikāls darba bišu virsrīkles un virsžokļu dziedzeru sekrēts, ko darba bites ražo bišu mātes barošanai.

Īpašā uztura rezultātā bišu mātes ievērojami atšķiras no darba bitēm: bišu mātes ir divreiz lielākas, tās saražo aptuveni 2000 olas dienā un dzīvo 5 līdz 8 gadus (aptuveni 40 reizes ilgāk nekā darba bites). Šīs brīnumainās īpašības bišu māšu peru pieniņu pelnīti padarījušas par atjaunotnes eliksīru.

Un tas ir izskaidrojams ar bišu māšu peru pieniņa vērtīgo un sabalansēto sastāvu, tas satur 21 aminoskābi (olbaltumvielas), 15 minerālvielas (K, Na, Ca, Mg, Fe, Cu u. c), deviņus B grupas vitamīnus, kā arī citas vērtīgas vielas.

Mūsdienu medicīna pa īstam ir izpētījusi un atklājusi bišu māšu peru pieniņa unikālās īpašības. Bišu māšu peru pieniņš ir dabiska viela, kas bagāta ar augu hormoniem un vitamīniem, uzturvielām un aminoskābēm, kas nepieciešami veselīgai ādai. Pieniņa galvenie komponenti ir cukuri, olbaltumvielas un lipīdi. Kombinācijā ar citām bioloģiski aktīvām sastāvdaļām, bišu māšu peru pieniņam piemīt ādu mitrinošas, barojošas, atjaunojošas, nomierinošas, nostiprinošas un ārstējošas īpašības. Ideāli piemērots, lai novērstu priekšlaicīgu ādas novecošanos. Peru pieniņš ādai sniedz neaizvietojamās aminoskābes, kas ir kolagēna pamata sastāvdaļa. Kolagēns nepieciešams, lai saglabātu ādas tvirtumu un elastību.

Vitamīnu un minerālvielu bagātība, kas ietverta bišu māšu peru pieniņā, baro un atjauno ādu, padarot pieniņu par ideālu komponenti kosmētikas un ādas kopšanas līdzekļos.

Peru pieniņš satur tādas skaistai un veselai ādai būtiskas minerālvielas kā sērs, cinks, mangāns un dzelzs, kas veicina šūnu un audu reģenerāciju un uzlabo kolagēna ražošanu. Tāpat bišu māšu peru pieniņš satur daudzus ādai nepieciešamos vitamīnus, tai skaitā, visu B vitamīnu grupu, bet it īpaši B5, kas veicina matu augšanu. Turklāt peru pieniņš ir arī neaizstājamo taukskābju avots, lai aizsargātu ādu no dehidratācijas.

Papildus tā labi zināmajām skaistumkopšanas īpašībām, bišu māšu peru pieniņam piemīt arī apbrīnojamas dermu aizsargājošas, ārstnieciskas īpašības un dabiski spēcīga antibakteriāla iedarbība. Pateicoties bišu māšu peru pieniņa pretiekaisuma un antioksidantu darbībai, tas paātrina dzīšanas procesus, labvēlīgi ietekmē apdegumus, iegriezumus, skrambas un pat infekcijas.

  • “Bišu māšu peru pieniņu cilvēki bieži lieto ziemā un pavasarī, jo tas gan palīdz atgūt enerģiju, gan stiprina imunitāti – īpaši veciem cilvēkiem un bērniem. Tas ir ļoti ieteicams pēc pārslimotām infekcijas slimībām, antibiotiku kursa u.c. Profilakses nolūkos bišu māšu peru pieniņu būtu ieteicams lietot kursa veidā, un šādu kursu veikt divas reizes gadā, piemēram, ziemā un pavasarī. Savukārt, ja cilvēks slimo vai ir pārslimojis kādu slimību un tāpēc novārdzis, šādu kursu var veikt četras reizes gadā, atkārtojot ik pēc diviem mēnešiem.” – norāda ārtse – apiterapeite M. Naudiņa.

Ārste gan norāda, ka slimību gadījumā pirms peru pieniņa lietošanas noteikti jākonsultējas ar apiterapeitu.

Peru pieniņš ir labs līdzeklis pret novecošanos, jo tam piemīt veco audu reģenerēšanas funkcija. Tas uzlabo redzi, atmiņu, potenci, ēstgribu, atvieglo klimaktērija periodu, normalizē dzelzs un olbaltumvielu daudzumu asinīs, novērš nervozitāti, palīdz nervu sistēmas slimību gadījumos, veicina piena sekrēciju māmiņām zīdaiņu barošanas periodā, uztur organisma fiziskās un garīgās spējas un uzlabo organisma vispārējo veselības stāvokli pēc smagām slimībām vai novājēšanas. Peru pieniņš palīdz atjaunot asins sastāvu, uzlabo asins tonusu un smadzeņu asinsvadu barošanos, novērš imūnsistēmas traucējumus.

Rakstam ir informatīvs raksturs. Pirms lietošanas konsultējieties pie sava apiterapeita.

Praktizējošie apiterapeiti Latvijā: Maruta Solvita Naudiņa un Ilona Radziņa, (vairāk informācijas meklējiet internetā).

Leave a comment:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *